Osmáci na exkurzi

Mgr. Martina Smíšková

Ve čtvrtek 9. června žáci osmých ročníků vyrazili se svými učiteli na poslední exkurzi regionálního a přírodovědného semináře tentokrát do Vrbna pod Pradědem a Karlovy Studánky.

Ve Vrbně jsme navštívili malou sklárnu TOMI, kde se specializují na výrobu středověkých pohárů a číší. Místní skláři nám předvedli, jaké umění a zároveň náročná práce to je.

Po přesunu do Karlovy Studánky už se žáci rozdělili do skupin a pracovali na zadaných úkolech. Žáci regionálního semináře dostali do rukou staré fotografie budov a snažili se podle nich vyhledat ty současné. Nafotili nádherné fotky. Žáci přírodovědného semináře vyhledávali informace zeměpisného rázu, také se dozvěděli o geologickém složení Jesenicka, zjistili, jaké minerální látky obsahuje zdejší pramen a někteří odvážní ho i ochutnali.

Naši exkurzi provázela příjemná atmosféra a dobrá nálada. Počasí bylo krásné, a tak nám jen na konci bylo líto, že tím naše putování po Bruntálsku končí.

Vlastimil Steiner, Martina Smíšková